De vermindering van het aantal vuurwerkslachtoffers, die vorig jaar al zichtbaar was, heeft zich de laatste jaarwisseling voortgezet.
Rond de laatste jaarwisseling behandelden de Spoedeisende Hulpafdelingen (SEH) van ziekenhuizen naar schatting 770 vuurwerkslachtoffers. Als we dit vergelijken met de jaarwisseling 2007-2008 (toen 1.100 slachtoffers) is dit een daling van 30 procent.
Ook het aantal ernstige vuurwerkslachtoffers dat in een ziekenhuis moest worden opgenomen daalde deze jaarwisseling ten opzichte van vorig jaar van 14% naar 7%. Bovendien zijn dit jaar geen dodelijke slachtoffers gevallen door vuurwerk.
De vuurwerkcampagne richtte zich deze jaarwisseling op het gevaar slachtoffer te worden van andermans vuurwerk en slachtoffer van oogletsel.
De campagne lijkt hierin te zijn geslaagd.
Minder oogletsels en slachtoffers van vuurwerk van een ander.
De meest opvallende dalingen hebben zich voorgedaan onder slachtoffers met oogletsel en die vuurwerkletsel hebben opgelopen door toedoen van een ander. Het percentage slachtoffers van andermans vuurwerk lag vorig jaar nog op ruim de helft en is deze jaarwisseling gedaald naar één op de drie slachtoffers.
Rond de laatste jaarwisseling liep 19% van de vuurwerkslachtoffers oogletsel op. Het vorig jaar was het aandeel oogletsels met 34% een flink stuk hoger.
Toch blijft oogletsel één van de meest ernstige vuurwerkletsels!
Weer minder slachtoffers illegaal vuurwerk.
Opvallend is ook de spectaculaire vermindering van het percentage vuurwerkslachtoffers door illegaal vuurwerk. Ten opzichte van de jaarwisseling 2007-2008 daalde dit van 23% naar nog maar 8%. Dit succes mag onder meer worden toegeschreven aan de opsporing en handhaving. Rond de laatste jaarwisseling werd meer dan 200 duizend kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen.
Meer informatie: Cees Meijer en Willemien Grootendorst (020-5114511)
